Tarihinden Tarifine: Bulgur
Tarihinden Tarifine: Bulgur
0 oy, 0.00 oran. oy (0%)

Tarihinden tarifine: Bulgur

Diyetisyen Seçil Kenar’ın kaleme aldığı Tarihinden Tarifine: Bulgur kitabı Doğan Kitap tarafından eylül ayında satışa sunuldu. Dünya mutfağını etkileyen ve Osmanlı mutfağının mirasçısı olan Türk mutfağında, bulgurun ve bulgurlu yemeklerin ayrı bir yeri ve şanı olduğunu söyleyen Seçil Kenar kitabında, düğünde, cenazede, fakirin aşında, zenginin sofrasında adı ve tadı olan bulgurun hikayesine, bulgurla ilgili sayısız tarife yer veriyor.   

Kitaptan: Bulgur; buğdayın temizlenmesi ve bu tanelerin haşlandıktan sonra kurutulup kırılmasıyla elde edilir. Yapılacak yemeğin niteliğine göre ince, orta ve iri taneli olarak taş değirmenlerde öğütülüp eleme işleminden sonra soframıza gelerek birbirinden leziz ve farklı yemeklere dönüşen bir besindir.

 

Seçil KenarYazar hakkında: 21.08.1980 Edirne doğumlu Dyt. Seçil Kenar, 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyet bölümünü bitirdi. 2003 yılında Memorial Hastanesi klinik diyetisyeni 2005-2008 yılları arasında ise Memorial Hastanesi diyet hizmetleri yöneticisi olarak görev aldı. Mart 2008’den itibaren Nişantaşı’nda Dengeli Yaşam Tarzı (DYT) adında ki beslenme –diyet danışmanlığı merkezinin yöneticiliğini yapmaktadır. 2010 yılında aldığı eğitimleri tamamlayan Kenar, New York Business Training Institute (NYBTI) Türkiye Yaşam Koçu Eğitmeni ünvanını almıştır. Yaşam Koçu konusunda bireysel koçluk hizmetleri, kurumsal koçluk hizmetleri verirken aynı zamanda yaşam koçluğu eğitimleri de düzenlemektedir.

Seçil Kenar kurumsal web sitesine ulaşmak için… 20 Eylül 2012

0 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Bu sitenin hosting sağlayıcısı Domainsitesi.com Hosting ile verilmektedir.