SIRHA İstabul Gıda Fuarı
SIRHA İstabul Gıda Fuarı
0 oy, 0.00 oran. oy (0%)

İlk kez düzenlenecek Sirha İstanbul fuarı 7-9 Mart 2013 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Avrupa’nın en büyük gastronomi fuarlarından birisi olan Sirha, iki yılda bir Fransa’nın Lyon kentinde düzenlenmektedir.

Sirha  fuarında simgeleşmiş iki büyük etkinlik: Dünyanın en prestijli gastronomi yarışması Bocuse d’Or’un Türk mutfağı özel bölümü ve Omnivore, Genç Mutfak Festivali  avant-gard Türk mutfağını “canlı” aşçılık sanatı gösterileriyle süsleyecek dünyaca ünlü şefler.

Sirha İstanbul, kapsamlı ve yenilikçi bir otel, catering ve gıda ticareti fuarı, Türkiye ve Avrupa’dan gelen yeme-içme ve ağırlama endüstrisinden 150 katılımcı, ithalatçı, distribütör ve üretici temsil edilecek.

Gıda ürünleri ve malzemeler, alkollü ve alkolsüz içkiler, mutfak ekipmanları, ürünler, pastane ve pasta pişirme için hammadde ve ekipmanları, cafe ürünleri ve ekipmanları, profesyonel giyim, sofra düzenleme ürünleri, aydınlatma, dekorasyon, otel ve restoran ekipmanları ve parçaları, hijyen ürünleri,  yazarkasa çözümleri, yeni teknolojiler katılımcılara sunulacak.

Çevre dostu ürünler ve ekipman bölümü, su, enerji ve deterjan tüketimi konusunda duyarlı, Türkiye’de yeşil çözümleri uygulayan firmaların projelerini aktaracağı, ilgi çekici bir bölüm olarak fuarda yer alacak.

Sirha İstanbul, Türkiye ve komşu 15.000 profesyonel ziyaretçiyi bir araya getirecek.

Türkiye’de düzenlenecek iki büyük etkinlik

Bocuse d’Or Turkey

Bocuse d’Or, dünyanın en saygın gastronomi yarışması. Sirha İstanbul sahnesinde ilk kez Türk ulusal seçmeleri düzenlenecek. Kazanan yarışmacı, Bocuse d’Or Avrupa finalinde (2014 yılında Stokholm-İsveç), Ocak 2015 yılında Fransa, Lyon Sirha’da yer alacak.

Ülkedeki en iyi şefler bir araya gelecek ve yarışma bu alanda Türkiye’ye dünya çapında kapılarını açacak. Yarışmaya ünlü Türk şefleri; Murat Bozok (Mimmolett Restaurant, İstanbul) ve Mehmet Gürs (Mikla Restoran, İstanbul) tarafından başkanlık edilecek.

Omnivore İstanbul

Etkinlikte, ünlü uluslararası şeflerden ve Türk yeteneklerden master-class gösteriler yer alacak.

Sirha, GL events tarafından düzenlenen bir fuar

Organizasyon sektöründe bütünlüklü bir hizmet sunan ilk uluslararası grup olan GL events dünya ölçeğinde üç büyük alanda faaliyet göstermektedir: 

Fuar, kongre ve etkinlik organizasyonu; farklı ülkelerdeki yerel etkinliklere organizasyon alanı tahsisi, etkinliklere her tür destek ve hizmet sunumu.24 Temmuz 2012

0 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Bu sitenin hosting sağlayıcısı Domainsitesi.com Hosting ile verilmektedir.