Ev temizliğinde bile patates
Ev temizliğinde bile patates
1 oy, 5.00 oran. oy (85%)

Her tarife her cebe uygun uygun bereketli patates beslenme dışında da hayatımıza kolaylıklar sağlıyor. Ev temizliğinde, cilt bakımında ve bazı hastalıklara şifa oluyor.

Ev temizliğinde patates;

Cam ve Aynalar: Cam ve aynaları patates dilimleri ile silip suyla yıkarsanız pırıl pırıl olacaklardır.

Halılar için: 2 patatesi 1 litre suda uzun süre (yaklaşık bir saat) haşlayıp suyunu süzün, süpürdüğünüz halıyı bu suya batırılmış fırça ile fırçalayın. Sonuca şaşıracaksınız.

Cilt bakımı için patates;

Biraz zahmetli olmasına rağmen tertemiz ve beyaz eller için bir formül; patates püresi yapıp içine bir miktar süt ve gül suyu ilave edin. Bu karışımı kına yakar gibi ellerinize sararak üzerine eldiven geçirin ve bir gece bu şekilde kalsın. Deneyebilirseniz seveceksiniz.

Bu karışımı soğuk sebebiyle el ve ayaklarınızda çatlamalar oluyor ve bu durumdan kurtulmak istiyorsanız mutlaka deneyin.

Mide rahatsızlıkları ve ülser için patates;

Mide ve oniki parmak ülserinde ve midede asit fazlalığında, inatçı ishallerde bir yemek kaşığı patates suyu aç karnına içilmelidir.

Bu suyun kokusu pek hoş değildir. Ancak şifa niyetine içeceğiniz bu suyu kolay içilir ve daha yararlı hale getirmenin yolları da yok değil.

Havuç, bal veya domates suyu ile karıştırarak belki az da su katarak içebilirsiniz.

Elde edeceğiniz bu su karaciğer şişliğini giderir. Ayrıca safra taşlarına da iyi geldiği bilinmektedir. Bu tedaviye belli bir süre devam edilmesi gerekir.

Kan çıbanı, yanık, balgam, basur ve ağrıyan yerlere biraz patates ezip zeytinyağı ile yoğurarak lapa halinde sarılmalıdır. Lapa, ağrılara oldukça iyi gelecektir.

Filizlenmiş patatesleri yemeyin! zehirler…

Tüketeceğiniz patateslerin filizlenmiş olmamasına azami dikkat edin. Bu tür filizlenmelerde (cücüklenmelerde) solanin zehiri oluşur ve bu zehir vücudu etkiler. Patatesin en yararlı maddeleri kabuğunun civarındaki kısımdadır. Onun için uygun olan, patatesi eğer uygunsa kabuğu ile birlikte pişirip kabuğunun daha sonra soyulmasıdır ancak bunun mümkün olmadığı pişirmelerde patatesin soyulması esnasında biraz sabır göstererek kabuğunu çok ince soyunuz.14 Kasım 2011

0 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Bu sitenin hosting sağlayıcısı Domainsitesi.com Hosting ile verilmektedir.