Kış gelmeden bu tavsiyeleri dikkate alın!
Kış gelmeden bu tavsiyeleri dikkate alın!
0 oy, 0.00 oran. oy (0%)

tarcin-karanfil-cayYaklaşan kış mevsimi nedeniyle insanların aktarlara olan talebi artıyor. Alternatif olarak kullanılan bitkiler her zaman olumlu sonucu veremeyebiliyor. 

Aktarların, Ihlamurun yanında bir parça zencefil, bir parça karanfil veya bir parça tarçın alınabileceği yönünde tavsiyesi var. 

Çok yorgun olanlar 3-4 tane karanfili hafif kaynatıp içerek yorgunluğunu giderebilir. Karanfil antiseptik bir köktür, içildiği zaman boğaz ağrıları önlenmiş olur. Kış günlerinde anneler zencefili balla karıştırarak çocuklarına verebilir. 

Tarçın vücuttaki insülini dengeliyor. Avrupa’daki bilim insanlarının tarçındaki etken maddenin Alzheimer riskini ortadan kaldırdığını kanıtladıklarını belirtiyor. 

”Bütün bitkiler masum değildir” 

Adaçayı çok doğal bir kimyasaldır. Ağızda çürük varsa, bakteri ve koku oluşuyorsa ada çayıyla gargara yaparak bu yok edilebilir. Adaçayının sürüldüğü yeri sinek ısırmaz. Tarım ilaçları gelişmeden önce böcek gelmesin diye ada çayını kurutup, öğüterek sebzelerin üstüne atarlardı. Bütün bitkiler dikkatli kullanılmalı çünkü bütün bitkiler masum değildir. 

Kurutulan bitki de aynı yıl içerisinde tüketilmelidir. 9 Kasım 2012

0 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Bu sitenin hosting sağlayıcısı Domainsitesi.com Hosting ile verilmektedir.