Hakkımızda
3 oy, 4.00 oran. oy (79%)

 

 

Lezzet Yolu Ailesi

 

Yeni bir yemek ve yeme içme kültürü sitesi olan Lezzet Yolu Haziran 2011’de heyecanını içinde tutarak yola çıktı.

Neler mi var Lezzet Yolu’nda; kolayca yapılabilecek yemek tariflerinin yanında klasik Osmanlı Mutfağı’nın önemli yemeklerinin özen isteyen tarifleri var, dünyanın değişik köşelerinden damağınızı kamaştıracak lezzetler var.

Yumurta bile kıramam diyenlere eşe dosta gururla sunacakları tarifler var.Sadece yemek tarifleri mi, hayır, belki bir gün sizin de yolunuz oralara düşer diye sizden önce gidip sizin için tattıklarımız var.

Yemeğin sadece bazı yiyecekleri bir araya getirip onları karıştırmak olmadığını bildiğimiz için, yemek kültürünü önemseyen sayfalarımız da; tuz’dan çatal bıçak tarihine, baharatlardan, yemeğin tarihsel serüvenine, her coğrafyanın kendine özgü yemek kültürü gelişimine yettiğimizce değindiğimiz yazılarımız var.

Eğlence var, haz var, paylaşım var, gülücükler var.

Daha gidilecek çok yol var. Ve bu yolda yalnız olmadığımızı hissetmeye ihtiyacımız var.

İletişim: lezzetyolu@lezzetyolu.com 

Reklam: ae.semenoglu@lezzetyolu.com

Yayın Ekibi

Aslı Eda Şemenoğlu: Kurucu, yazar ve genel yayın sorumlusu ae.semenoglu@lezzetyolu.com 

Zeliha Begöz: Fotoğrafçı ve Tarif yazarı

Şehnaz Anar: Tarif yazarı

Sedef Schutz: Yazar

Cihan Öztürk: Teknik, yazılım – cihanozturk53@gmail.com

 

 

   Biz kimiz? 

      Aslı Eda Şemenoğlu
Çok hünerli bir anneannenin torunu olarak İstanbul’da doğdu. Çocukluk; anneannenin mutfakta ki maharetlerini izlemek, dedesinin ağaçlarından meyve toplamak, fırından çıkacak böreklerin kokusunu soluya soluya heyecanla beklemekti…

Yemek yemek çocukken bile keyifti. İlk gençlik yıllarında annesinin restoranında çalıştı. O’nun sağ koluydu. Zamanın nasıl geçtiğini unutarak büyüdü.Çocukluk hayali annesiyle beraber çalıştığı restoran gibi bir mekan açmaktı ama başka başka işler yaptı. 

30 undan sonra kesin bir dönüş ile Mutfak Sanatları Akademisi’nde profesyonel aşçılık eğitimi aldı. O sıralarda hobisi fotoğraf, yemek tutkusuyla buluştu ve Lezzet Yolu projesi hayata geçti. Şemsa Denizsel’in yanında Kantin mutfağında çalıştı.

Artık hayaline çok daha yakın. Belki de yakın bir gelecekte Lezzet Yolu lokantasında sizlerle olacak. Yazılarına ulaşmak için tıklayın…

 

 

 

Bu sitenin hosting sağlayıcısı Domainsitesi.com Hosting ile verilmektedir.