Gürbulak İlkokulu’na bir destek de siz verin..
Gürbulak İlkokulu’na bir destek de siz verin..
1 oy, 5.00 oran. oy (84%)

Bu yazıya nasıl başlamam gerektiğine uzunca bir süre karar veremedim. Maksadım kalplerinize dokunmak…

 Lezzet Yolu ailesi olarak 1 yılı aşkın süredir internet âleminde takipçilerimizle buluşuyoruz. Ramazan sofraları dedik, çay saatleri dedik, lezzetli yemek tarifleri dedik, güzel günlerde, güzel sofralar gayesi ile bir araya geldik.

 Yüce Allah’ın bize bahşettiği nimetleri hep afiyetle ve daha keyifle tüketebilmek için deneyimlerimizi paylaştık. Geçen sene Somali için, bu sene Arakan için yardım bannerlarını sayfalarımızda paylaştık. Facebook’ta 20.000 i aşkın, Twitter’da 5000’i aşkın takipçiyle 30.000 kişiye yakın bir grubuz.

Gurbulak-ilkokuluna-yardim

 

Şimdi sizlerden aşağıda hikayesini anlatacağım ve fotoğraflarını paylaşacağım Hacer öğretmenin okulu için başlatacağımız yardım kampanyasına destekte bulunmanızı rica ediyorum. 

İstediklerimiz para pul değil! Kitap, oyuncak, boya kalemi, deney tüpleri, beherler vb şeyler… 

Bu ihtiyaçları kendisini twitter sayesinde tanıdığım Kars’ta öğretmenlik yapan Melike Bozbey sayesinde duydum. Melike öğretmenin ihtiyaçları, okul binasının yenilenmesine yönelik, bunun daha zorlu bir süreç olduğunu bildiği için bize öncelikli ve kolay çözümlenebilir ihtiyaçları olan Gürbulak İlkokulu’na yönlendirdi. 

Gürbulak İlkokulu Ağrı’nın Doğu Bayazıt ilçesine bağlı bir sınır köyü olan Gürbulak’ta. Kendim görmedim ama Wikipedia’nın söylediğine göre yirmi kilometre sınırlar içerisinde yirmiden fazla ağaç olmayan bir köy Gürbulak. 

 • Öğrenciler

 • Öğrenciler

 • Öğrenciler

 • Öğrenciler

 • Öğrenciler

 • Öğrenciler

 • Öğrenciler

 • Öğrenciler

 • Öğrenciler

 • Öğrenciler

 • Öğrenciler

 • Öğrenciler

 • Öğrenciler

 • Öğrenciler

 • Öğrenciler

 • Öğrenciler

 • Öğrenciler

 • Öğrenciler

 • Öğrenciler

 • Sınıf

 • Sınıf

 • Sınıf

 • Sınıf

 • Koridor

 • Sınıf

 • Koridor

 • Sınıf

 • Sınıf

 • Öğrenciler

Hacer Çiftçi’nin 105 öğrencisi var, bu sene ilk defa anasınıfı öğrencileri de aralarına katıldı. Sadece sıraları ve tahtası olan bir okuldan bahsediyorum. Ana sınıfı da maalesef bomboş, sadece karanlık mavi perdeleri ve yeni atanmış bir anasınıfı öğretmenleri var. Kış çok sert geçen Ağrı’da okul sobayla ısınıyor. 

Hacer öğretmen öncelikle köyü okula çekecek ve gençleri de okumaya teşvik edecek kaynak kitap temin edebilecekleri küçük ama donanımlı bir kütüphane kurmayı amaçlıyor. Bunun yanı sıra asgaride kurulabilecek bir laboratuar ve bomboş anasınıfının ihtiyacı karşılayacak ölçüde yerleştirilmesini hedefliyor.

 Okulun nelere ihtiyacı var? 

1)8-12 yaş arası çocuk kitapları: Her türden kitap, kaynak, hikâye, öykü, roman, bilimsel vs. Ancak mümkün olduğunca çocukların zihin dünyasını karmaşıklaştırmayan seçilmiş kitaplar olmalı. Özellikle ahlaki ve fıtri gelişim sonlanma aşamasında olduğu için çocukları eğitecek kitaplar olması çok önemli. 

2)Gençlerin okuyabileceği kitaplar: Her türden güncel ve klasik roman, öykü, şiir, deneme vs. 

3)Anasınıfı için demirbaş eşya:  Ana sınıfı mobilyaları, dolap, halı, perde, minder vb… 

4)Anasınıfı öğrencileri için: Oyuncak, boya, eğitim araç gereçleri ( kâğıt, makas, kavram zekâ oyuncakları, abaküs vb) 

5)Laboratuar malzemeleri: Deney tüpleri, beherler, mikroskop vb…

İhtiyaç listemiz çeşitli ve her bütçeye hitap edebilen cinsten. Sadece beş lira harcayıp bir kitap ya da kalemle dahi bu kampanyaya katılmanız mümkün. 

İlk etapta bu kampanyayı herkese duyurabilmek adına facebook ve twitter hasaplarınızdan, bloglarınızdan vb ortamlardan paylaşmak konusunda katkı sağlamanızı bekliyorum. 

Nasıl yardım edeceksiniz? 

Öncelikle yardımda bulunmak isteyenlerden yazının altına gönderebilecekleri kalemleri maddeler halinde yazmalarını rica ediyorum. Yazı altına bırakacağınız yorumda isminizi belirtmek zorunda değilsiniz. Mail adresinizi sadece ben görüyorum ve bu sayede sizinle iletişime geçebiliyorum. 

Nasıl ve nereye göndereceksiniz? 

Dilediğiniz bir kargo şirketi vasıtasıyla gönderim yapabilirsiniz. Kargo ücretlerinin karşılanması durumunda sıkıntı duyar iseniz lütfen bizimle iletişime geçin. 

Adres: Gürbulak ilkokulu, Gürbulak Köyü, Doğubayazıt, Ağrı

Not: Ayrıca Melike öğretmen’in okulu için inşaat vb konularda yardım sağlamak isteyenler bizimle ya da Melike Bozbey’le direk iletişime geçebilirler.

Umuyorum ki bu çağrıya duyarsız kalmayacak, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin yüzünü güldürecek katkıyı hep beraber sağlayacağız. Katkıda bulunacak herkese şimdiden sonsuz teşekkürlerimi belirtmek istiyorum. Sevgiler…  

Hacer öğretmenle iletişime geçmek için: Hacer Çiftçi- hacercftc@gmail.com

Melike öğretmenle iletişime geçmek için: Melike Bozbey- melikebozbey@hotmail.com

Ayrıca; Kargoların ücretsiz gönderimleri konusunda bazı firmalarla görüşmeler yaptım ama malesef olumlu geri dönüşler alamadım. Bu konuda yardımcı olabilecekler varsa lütfen bize ulaşsınlar.20 Eylül 2012

17 yorum
 1. Yelkin
  08:51 on Eylül 21st, 2012

  Aslıcım ben belirttiğin okula haftaya ufak bir kitap kolisi göndereceğim. Bir de iş bankasında tanıdığın varsa onlar ihtiyacı olan okullara set gönderiyordu. Biz geçen yıllarda iletişim kurmuştuk başka bir okul için. Umarım herkes duyarlı davranır. Görüşmek üzere..

 2. Sinem
  09:23 on Eylül 25th, 2012

  Merhaba, bende yardım etmek isterim. bu tarz ihtiyacı olan okullara malzeme gönderiminde geçen senelerdede bulundum. yanlız 100 tl lik bi alışveriş kutusuna en az 20-30 tl kargo alıyolar buda çok can sıkıcı oluyo. İşin açıgı beni biraz geride tutandurum bu :((

 3. LEZZET YOLU
  07:27 on Eylül 26th, 2012

  Sinem Hanım bizi çok memnun edersiniz. Kargo konusunda haklısınız Malesef kargo şirketlerinde özel bir indirim talep etmemize rağmen olumlu sonuç alamadık. Ptt Kargo kitap gönderilerinde %50 indirim yapıyormuş. Bunu hatırlatmak isterim. Yine de bir sıkıntı olacak ise bama mail atmanızı rica edeceğim. Sevgiler, selamlar…

 4. zeynep demir
  19:10 on Eylül 27th, 2012

  merhabalar bende kırtasiye malzemesi ve kitap yollamak istiyorum kargo masrafı falan problem değilde hangi kargoyla yollayabilirim ptt dışında..oraya hangi şirketler götürür bilgi verir misiniz?

 5. LEZZET YOLU
  19:25 on Eylül 27th, 2012

  Zeynep Hanım harikasınız çok teşekkürler. Tüm kargo şirketleri götürüyorlarmış.

 6. hülya
  19:34 on Eylül 27th, 2012

  merhaba, ben de birseyler yollamak isterdim, ama almanyadan yollama parasi esyalardan daha pahali:))
  bende düsündüm, kitapyurdu.com dan birseyler secilsin, ben ismarlayayip, sizin verdiyiniz adresse yollayayim, yani kitapyurdu yollasin, hesabi tabiki bana ayit;)) olurmu acaba?? orada coook güzel cocuk kitaplari var.
  cevabinizi bekliyorum…..
  süper türkcem icin kusura bakmayin ;))
  kucak dolusu sevgileeeerrrrr

 7. LEZZET YOLU
  19:39 on Eylül 27th, 2012

  Hülya Hanım harikasınız 🙂 elbette olur bana ne kadarlık sipariş yapabileceğimizi söylerseniz öğretmenimizle görüşeyim seçip listeyi size iletelim. Ayrıca türkçeniz çok güzel 🙂

 8. okan
  23:32 on Eylül 27th, 2012

  benim ailemde ağrıda insallah bayramdan sonra bende giyim yardımında bulunacağım .burada yardım etme nezaketinde bulunan tüm inssanlara selamlarımı sunuyorum

 9. LEZZET YOLU
  07:49 on Eylül 28th, 2012

  Çok seviniriz teşekkürler 🙂

 10. Burcu
  11:56 on Eylül 28th, 2012

  Aslı Hanım merhaba:)
  Bu güzel çocukların yüzlerini güldürmek için ben de kırtasiye ve oyuncak yardımında bulunmak istiyorum. Ayrıca sizin ve bu ”mutluluk projesi”ne dahil olan herkesin emeği ve ilgisi için teşekkür ediyorum.

 11. LEZZET YOLU
  12:00 on Eylül 28th, 2012

  Burcu Hanım çok çok teşekkürler, ne diyelim biz değil ama sizler yapıyorsunuz 🙂 Allah hepinizden razı olsun…

 12. BETÜL
  13:16 on Eylül 28th, 2012

  Merhabalar Aslı Hanım.Sabah şans eseri gördüm bu sıcacık,sevgi dolu yardım kampanyanızı ve gördüğüm fotoğraflar karşısında içim cız etti.Görünen doğunun,görünmeyen yüzüne sayenizde tanık olduk…Bunun için gerçekten teşekkür ediyorum size.Birkaç arkadaşımla birlikte pazartesi günü başlatacağımız yardımla İnönü Üniversitesi olarak bizler de elimizden gelen desteği vereceğiz inşallah.Nice Gürbulak köylerini keşfetmemiz dileğiyle…

 13. LEZZET YOLU
  14:53 on Eylül 28th, 2012

  Betül Hanım nasıl sevindim bilemezsiniz. :)) Çok çok teşekkürler.

 14. hülya
  13:53 on Eylül 29th, 2012

  Tekrar slmmm, malesef daha yeni gördüm yazinizi 🙁
  siz bana listeyi yollayin, email adressime,
  100 € gecti icimden, tabiki ilk ve son olmaz bu yardim ;)))
  Tr ye slm laaarrr

 15. LEZZET YOLU
  18:52 on Eylül 29th, 2012

  Hülya Hanım size ne diyeceğimi bilemiyorum, öyle mutlu oldum ki…Hemen Hacer öğretmenle konuşacağım, yarın listeyi size atarım. Gönderileriniz ellerine geçtiğinde fotoğraflarını ve çocukların tepkilerini bizzat size göndereceğim. Çok çok teşekkür ederiz. Ne demeli? Allah razı olsun…

 16. hülya
  12:16 on Eylül 30th, 2012

  coook sevinirim resimlere 😉
  Listeyi bekliyorummmm…..
  Allah hepimizden razi olsun insallah….

 17. LEZZET YOLU
  17:03 on Eylül 30th, 2012

  Hülya Hanım listeyi gönderdim. Tekrar teşekkürler :))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17
Bu sitenin hosting sağlayıcısı Domainsitesi.com Hosting ile verilmektedir.