Gökkuşağından Lezzetler
Gökkuşağından Lezzetler
0 oy, 0.00 oran. oy (0%)

Gökkuşağından LezzetlerDoğanın renkleriyle beslen! Gökkuşağından Lezzetler, mutfakta sıradışı bir yaklaşım arayanlar için ideal bir beslenme biçimi öneriyor. Doğan Kitaptan satışa sunulan kitapta, yazar Clara Amram her rengin enerjisini taşıyan çeşitli ürünlerle yapılan yemekleri anlatıyor.  Amram, beden ve ruh sağlığımızı korumak için vücudumuza girmesine izin verdiğimiz her şeye çok dikkat etmemiz gerektiğini söylüyor . Kitabında yeşilden kırmızıya, turuncudan siyaha her renkten sebze ve meyvelerle yapılan sağlıklı ve lezzetli yemek tariflerini okurlarıyla müthiş bir görsel şölen eşliğinde paylaşıyor. Her bir rengin vücudumuza neler kattığını anlatan Amram, doğada her şeyin bir rengi, bir anlamı ve bir amacı olduğunu anlatarak, hem lezzetli hem de vücudu arındıran farklı reçeteleriyle okurlarını sağlığa davet ediyor. Clara Amram sağlıklı yaşam koçu olarak Clarita’ Way sisteminin de kurucusudur.

Kitaptan: Doğadaki her şeyin bir rengi, bir anlamı, bir amacı ve bir adı vardır. Her rengin bir niteliği, bir var olma sebebi ve bizlere vereceği bir armağanı vardır. Derler ki, topraktan gelen şeylerin hepsi iyidir. Verimli topraklardan bizlere mahsuller, bitkiler, ağaçlar ve çiçekler gelir. Her şey ilk önce topraktaki tohumundan yetişir ve köklerini soğuk, karanlık diplere salarak hayat veren suyu ve besinleri bulur. Nesillerdir insanoğlu toprağı ekme çabası içinde olmuştur; onu etkilemek, ondan bol miktarda ürün almak, hayvan yetiştirmek için veya en basitinden çiçeklerle dolu bir bahçenin keyfi ni sürmek için. Kuşlar, böcekler ve yiyecek arayan hayvanlar da toprağın verimliliğine bel bağlarlar. Bitkiler, yapraklar ve meyveler diyetlerinin temelini oluşturur. Varlıkları, tıpkı bizim gibi tamamen Tabiat Ana’nın eli açıklığına bağlıdır.

Clarita’s Way hepimize dolu dolu bir hayatı kutlamayı, Tabiat Ana’nın hediyelerini koruyup keyfini sürmeyi, nefes almayı, hepimizin hakkı olduğu şekilde sağlıklı yemek yemeyi ve düşünmeyi hatırlatmak istemektedir. Hayatlarımızı en iyi şekilde yaşarken, ayrıca hayatın bize sunduğu bütün harika mucizelere ŞÜKRETMEMİZ gerekir.

Clara Seren Amram kimdir?

Clara Seren Amran1968’de Lima, Peru’da doğan ve Venezüella’nın Karakas şehrinde büyüyen Clara Amram, büyük, sıcak, sevgi dolu ve farklı kültürlerden gelen fertlere sahip bir ailenin dört çocuğundan en büyüğü. İki kız ve bir erkek kardeşi var.

Clara’nın yemek pişirmek, spor ve sağlıklı yaşama olan tutkusu gençlik yıllarında başladı. Mesleği bankacılık olmasına rağmen sanatçı ruhlu bir adam olan babası, Clara’ya, mutfakta ve sanatsal tüm konularda ilham kaynağı olurken annesinin özellikle de orkide yetiştirmeye olan bahçe sevgisi, Clara’yı ailesinin kalbinin attığı yaşam alanı olan bahçeye yöneltti.

Arkadaşlarla, aile toplantılarıyla, evcil hayvanlar, 6 köpek ve birkaç kuş ve kaplumbağa ve partilerle dolu bir yaşamdı onunkisi – tıpkı sonsuz bir fiesta gibi. Karakas’ın zengin kültürü ve etnik çeşitliliği (Çinliler, İtalyanlar, Orta Doğulular, İspanyollar ve Latin Amerikalılar özellikle de Perulular, Arjantinliler ve Meksikalılar) ailenin evine ve mutfağına yansıdı. Yaşadığı yerin hem plaja hem de dağlara olan yakınlığı, spor, yüzme ve dağcılık gibi birçok fırsat yaratıyordu.

Lisenin ardından yemek pişirmeye olan tutkusunu geliştirdiği İsviçre’de yabancı dil ve Haute Cuisine eğitimi aldı. Venezüella’ya dönüp Karakas’taki Universidad Santa Maria’dan hukuk derecesi aldı.Clara, Leon Amram ile evlenip babası ve büyük dedelerinin de doğmuş oldukları İstanbul’a taşındı ve o tarihten beri ailesiyle burada yaşıyor.

Kalbinin sesini mi dinleyeceğine yoksa mesleğini mi icra edeceğine karar veremeyerek, hukuk diploması için Türkiye’de denklik aldı. Ayrıca, Isabella ve Jeremy adlı iki muhteşem çocuk dünyaya getirdi. Üçüncü çocuğu ise biraz tüylü ve iri yarı: Dünyalar güzeli Romeo, Danua cinsi bir köpek ve çetenin en azılı üyelerinden.

Aradan geçen 15 yıl boyunca, Clara, evinin en sevdiği köşesi olan mutfağında, “Fit Yiyecekler” konusunda bilgisini geliştirdi. Arkadaşlarının ve ailesinin heyecan dolu yorumları ve bitmek bilmeyen ısrarları, Clara’yı, sağlıklı ve formda bir hayat için yarattığı yemek tariflerini bizlerle paylaşması için cesaretlendirdi. Clara’nın yemek yapmak dışındaki hobilerine; günlük yoga yapmak, trekking ve doğa yürüyüşü gibi outdoor sporları, yüzmek, body sculpting, masa tenisi ve tavla oynamak, okumak, araştırma yapmak, yabancı dil öğrenmek, komik ve romantik filmler izlemek, temalı partiler düzenlemek (Venezüella’nın piñata geleneğini de Türkiye’ye ilk o tanıştırmıştır.) ve sevdiklerine sürpriz yapmayı sayabiliriz. Beş dili akıcı bir şekilde konuşmakta, bir diğer üç dili de hatırı sayılır derecede bilmektedir.20 Eylül 2012

0 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Bu sitenin hosting sağlayıcısı Domainsitesi.com Hosting ile verilmektedir.