Alton Brown
Alton Brown
0 oy, 0.00 oran. oy (0%)

30 Temmuz 1962 doğumlu Alton Crawford Brown, Amerikalı televizyon şahsiyeti, yazar, oyuncu ve film yönetmeni.

Good Eats isimli, Food Network kanalında yayınlanan tv programının yaratıcı ve sunucusu, keza Feasting on Asphalt (Asfaltta şölen) ve Feasting on Waves (Dalgalarda şölen) isimli mini dizilerinin yaratıcı ve sunucusu, Iron Chef America (Demir Aşçı Amerika) isimli programın da sunucu ve yorumcusu. Brown aynı zamanda birkaç ‘Nasıl pişirmeli?’ yemek kitabının da yazarı.

Yemek pişirme ve yemek ilmine getirdiği bilgi birikimi ile heyecan ve şovlarındaki şakacı üslubu ile tanınıyor. Bon Appetit dergisi onu 2004 yılında ‘yılın yemek pişirme öğretmeni’ seçti. 2005’te Atlanta dergisi onu en iyi yemek gurusu seçti. Brown, Los Angeles’ta doğdu. Georgia Üniversitesi’nden Drama alanında mezun oldu ve film yapımı ve yönetmenlik ile kariyerine başladı.

Brown, Amerikan televizyonunda yayınlanan yemek programlarından memnun olmadığı için, kendisi bu alanda bir program yapmaya karar vermiş ve buna hazırlanmak için önce New England Mutfak Enstitüsüne girip, oradan 1997’de mezun olmuş.Kendisinin bilim alanında pek başarılı olmayan bir öğrenci olduğunu söyleyen Brown, burada okumanın kendisine yemek pişirmenin altında yatan süreçleri algılamasında çok yardımcı olduğunu söylüyor.

Brown, 2005’te yayınlanan ‘Food Network tarifleri: Yıldız takımı Aşçılarımızdan tarifler’ isimli kitaba katkıda bulunan yazarlar arasındaydı.

Alton Brown tarifleri için tıklayın…

1.Avakadolu Sardalya Sandviç 1 Haziran 2011

0 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Bu sitenin hosting sağlayıcısı Domainsitesi.com Hosting ile verilmektedir.